Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Aktualny raport na temat sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim. Stan: 17.05.2020, godz. 17:30.

Zakażenie koronawirusem wykryto u kolejnych mieszkańców w Śląskiem: 5 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najmłodszy 2, najstarszy 40 lat), 10 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najmłodszy rok, najstarszy 59 lat), młodego mieszkańca powiatu rybnickiego, 2 mieszkańców Żor w sile wieku, młodego mieszkańca Bielska-Białej, mieszkanki powiatu będzińskiego w sile wieku, mieszkańca Częstochowy w średnim wieku, 6 mieszkańców Dąbrowy Górniczej (najstarszy 67, najmłodszy 35 lat), 3 mieszkanek Katowic (2 w sile wieku i w średnim wieku), mieszkańca Mikołowa w średnim wieku, 3 mieszkańców Rybnika (2 kobiety: młoda i w średnim wieku oraz młody mężczyzna), 2 mieszkańców Gliwic (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), 2 młodych mieszkańców Rudy Śląskiej, mieszkanki Chorzowa w średnim wieku, 2 mieszkańców Wodzisławia Śląskiego (dziecko i kobieta w średnim wieku), mieszkańca powiatu pszczyńskiego w średnim wieku, młodej mieszkanki powiatu myszkowskiego, 2 mieszkańców Lublińca (młody mężczyzna i kobieta w sile wieku), 2 mieszkanek powiatu tarnogórskiego w sile wieku oraz 41 pracowników kopalń.
16 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. 3 z nich wymagało leczenia w szpitalach pod opieką specjalistów, pozostali dzięki dobremu stanowi zdrowia mogli pozostać w izolacji domowej. Najstarszy z nich ma 88 lat – to mieszkanka powiatu żywieckiego, najmłodszy 7 lat i mieszka w Bytomiu. Łącznie w województwie śląskim wirusa pokonało już 1104 mieszkańców.
W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarł 68-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej, a w szpitalu w Tychach 70-letni mężczyzna, mieszkaniec Żywca.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Tagged with