Balonowe Mistrzostwa Polski w Olsztynie i Janowie

Na terenie gmin Olsztyn i Janów odbędą się w przyszłym roku Balonowe Mistrzostwa Polski – taką decyzję podjęła Komisja Balonowa działająca przy Aeroklubie Polskim w Warszawie. To wyjątkowe w naszym regionie wydarzenie odbędzie się w połowie lipca 2018 roku. Do udziału w nim zaprasza Paulina Bartkowiak z Referatu Promocji i Turystyki Urzędu Gminy Olsztyn:
– Drugi człon nazwy zawodów to II Jurajskie Zawody Balonowe. Pierwsza ich edycja odbyła się w Janowie w 1998 roku. Wydarzenie ma charakter sportowy, do zawodów ma przystąpić ponad 40 ekip z kraju jak i z zagranicy. Obydwie gminy przewidziały dużo dodatkowych atrakcji. W gminie Olsztyn będzie się wtedy odbywała III edycja Jurajskiego Festiwalu sztuki i Wina, natomiast w Janowie Podniebny Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Swinging Golden Stream” zakończony pokazem laserów i sztucznych ogni.
Pierwsze balony pojawią się na olsztyńskim niebie w czwartek, 19 lipca, natomiast zakończenie imprezy planowane jest na sobotę, 21 lipca w gminie Janów – na błoniach przy Hotelu Kmicic.

ZD
foto źródło: UG Olsztyn