Bawić i ewangelizować

Ewangelizować można poprzez muzykę, śpiew, taniec i wspólną zabawę. W czasie VI Festynu Ewangelizacyjnego w Przedborzu uwielbiano Boga z zespołami New Life’m, Emaus i Guadalupe. Na przedborskim rynku zaprezentowała się także schola dziecięca, chór parafialny i grupa taneczna Żaklinki. Festyn rozpoczęła uroczysta Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Jak podkreśla ks. prałat Henryk Dziadczyk, proboszcz parafii w Przedborzu, najważniejsze było połączenie festynu, zabawy i ewangelizacji:

– W mojej ocenie ten zamysł się w pełni dokonał. Zaskoczyła nas ilość uczestników tego festynu. Przyjechało sporo ludzi także z zewnątrz. Udało się osiągnąć ten właśnie cel, że było to święto ewangelizacji.

Przybyli na festyn ewangelizacyjny dzielili się swoimi świadectwami. Wśród publiczności byli także ewangelizatorzy, którzy przybliżali postać Boga poprzez zabawę i rozmowy. Jednym z punktów programu, który według ks. prałata Henryka Dziadczyka stanowił ogromne przeżycie, był musical zaprezentowany przez grupę Guadalupe:

– Tym razem wystawili musical – ukazali życie Maryi. Był to znakomity punkt festynu, to było wielkie przeżycie. Nie da się tego opowiedzieć. To była piękna historia życia Maryi ukazana w śpiewie i z piękną oprawą muzyczną.

Festyn Ewangelizacyjna zakończyła modlitwa uwielbienia.

SW