Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat

W mammobusie LUX MED będą wykonywane bezpłatne badania w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. 

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich kobiet – mamom, siostrom, przyjaciółkom. Często kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, a w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety, zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych – nawet przez trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających, LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Nasz mammobus będzie oczekiwał w następujących miejscowościach:

Mykanów – 7 stycznia 2019 przy Urzędzie Gminy, ul. Samorządowa 1;

Rzerzęczyce – 8 stycznia 2019 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Skrzydłowska 91;

Rędziny – 8 stycznia 2019 przy Gminnej Hali Sportowej, ul. Działkowiczów 20;

Koniecpol – 9 stycznia 2019 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Armii Krajowej 2;

Mstów – 9 stycznia 2019 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Wolności 58;

Janów  – 10 stycznia 2019 przy Szkole Podstawowej, ul. Szkolna 2;

Lelów – 10 stycznia 2019 przy Urzędzie Gminy, ul. Szczekocińska 18;

Olsztyn – 11 stycznia 2019 na Rynku, plac Marszałka Józefa Piłsudskiego;

Przyrów – 11 stycznia 2019 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Częstochowska 7;

Konopiska – 14 stycznia 2019 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Lipowa 3;

Poczesna – 14 stycznia 2019 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Szkolna 1;

Starcza – 15 stycznia 2019 przy Urzędzie Gminy, ul. Gminna 4;

Blachownia – 17 stycznia 2019 przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Sportowa 1.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i które nie były leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka i otrzymały w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach.

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania, prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.

źródło: informacja prasowa