Bieg Niepodległości w Łazach

Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, Bieg Niepodległości oraz występy artystyczne – tak w tym roku w Łazach świętowany będzie 11 Listopada.
Obchody rozpocznie uroczysta Msza św. i złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą w centrum Łaz, następnie – podobnie jak w latach poprzednich – zaplanowano świętowanie na sportowo. 11 Listopada w Łazach to tradycyjnie już Bieg Niepodległości o Szablę Regionu IPA Zawiercie (Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji). W zawodach mogą wziąć udział wszyscy, dzieci i starsi, biegacze i miłośnicy nornic walking – zachęca Adrian Kała, dyrektor Parku Wodnego Jura w Łazach.
Zawodnicy konkurować będą na trzech dystansach: 500 metrów dla najmłodszych. Młodzież pobiegnie na dystansie 1 kilometra. Dorośli będą mieli do pokonania najdłuższą trasę – 5 kilometrów. Start wszystkich biegów w centrum miasta, trasa najdłuższa prowadzi do zalewu miejskiego Mitręga. Można biegać albo przyjść z naszą flagą narodową. Najważniejsze by tego dnia było kolorowo – dodał Kała.
Organizatorami obchodów 11 Listopada w Łazach są: Urząd Miasta w Łazach, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, Park Wodny Jura w Łazach, IPA Zawiercie.

Święto Niepodległości w Łazach

11.15 – zbiórka uczestników
11.30 – uroczysta Msza św. w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Łazach
12.45 – złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową w centrum miasta, występ artystyczne, Bieg Niepodległości