Bp Antoni Długosz z Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się w środę, 12 czerwca uroczystość wręczenia Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla 25 mieszkańców naszego regionu. Uroczystego aktu dekoracji w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy dokonała podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Anna Surówka-Pasek. W wydarzeniu wzięli również udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz wicewojewoda Robert Magdziarz. 

– Państwa historia jest bardzo wzruszająca. Wszyscy Państwo, każdy w swojej dziedzinie, przyczynili się do budowania państwa polskiego i umacniania jego tożsamości – powiedziała o uhonorowanych minister Anna Surówka-Pasek. – Trzeba o tę Polskę dbać i wciąż niezmiennie ją budować swoją wiedzą i swoim doświadczeniem – dodała.

Jednym z odznaczonych jest bp senior Antoni Długosz.

Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest odznaczeniem państwowym, przyznawany od 2018 roku na wniosek prezydenta RP, prezesa Rady Ministrów, ministrów, kierowników urzędów centralnych oraz wojewodów. Medal jest nadawany żyjącym obywatelom polskim w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018-2021.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach