CEMEX Polska laureatem konkursu Etyczna Firma 2015

cemex

Firma CEMEX Polska znalazła się w gronie laureatów konkursu ETYCZNA FIRMA 2015, organizowanego przez „Puls Biznesu”, przy wsparciu merytorycznym PwC Polska, odpowiedzialnej
za nadzór nad audytem procesów i procedur uczestników.
CEMEX Polska został laureatem konkursu drugi rok z rzędu.

Konkurs ma na celu wyłonienie firm stosujących wysokie standardy w swojej działalności oraz w zarządzaniu organizacją, a także w sposób usystematyzowany prowadzących działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej o etykę i wartości.

Dziękuję pracownikom CEMEX Polska za zaangażowanie i etyczne prowadzenie naszego biznesu. Mam nadzieję, że będziemy dalej wspólnie budować naszą wrażliwość na etykę w pracy na co dzień i reagować na jej wszelkie naruszenia – powiedział podczas odbierania wyróżnienia Marcelo Catala, prezes zarządu CEMEX Polska. – Uczciwość to jedna z naszych podstawowych wartości. W CEMEX ważne jest nie tylko to, co robimy, ale również to, jak robimy – dodał prezes.

Warunkiem udziału w konkursie było udzielenie odpowiedzi na 57 pytań podstawowych i pogłębiających, które odnosiły się do zagadnień z obszaru zarządzania etyką w firmie. Poruszane kwestie dotyczyły między innymi struktury oraz odpowiedzialności w ramach programu zarządzania etyką, nadzoru najwyższej kadry kierowniczej nad programem, zarządzania ryzykiem nadużyć, szkoleń i komunikacji, a także systemu zgłaszania i weryfikacji nieprawidłowości.

CEMEX Polska była jedną z 15 firm, którym przyznano wyróżnienie i jedną z 200, które zgłosiły się do konkursu. Poza CEMEX Polska, laureatami konkursu zostały następujące firmy: ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych, ArcelorMittal Poland, BAMA LOGISTICS, Bank Handlowy w Warszawie, EDF Polska, Fortum Power and Heat Polska, Grupa Raben, Janssen-Cilag Polska, Johnson & Johnson Poland, Orange Polska, PCC EXOL, PKO Bank Polski, Provident Polska oraz Siemens.