Czarny październik na radomszczańskich drogach

W Radomsku i powiecie radomszczańskim tylko w październiku odnotowano 13 wypadków drogowych, w których zginęło sześć osób, a 17 zostało rannych. Wśród ofiar było trzech pasażerów samochodów oraz dwóch rowerzystów.

To zdecydowanie jeden z najgorszych miesięcy na radomszczańskich drogach w tym roku. Do najpoważniejszego wypadu doszło w czwartek, 17 października.

– 20-letnia mieszkanka Radomska jadąc ul. Przedborską osobowym Mercedesem, uderzyła 81-letniego rowerzystę jadącego po chodniku po tym, jak gwałtownie zjechał pod koła tego pojazdu. Kobieta zmuszona była do odbicia w lewo, aby uniknąć zderzenia, niestety potrąciła tego oraz innego rowerzystę, 47-letniego mieszkańca Radomska, który znajdował się na przeciwległym pasie ruchu. Całe zdarzenie miało miejsce przy przejściu dla pieszych – mówił podinspektor Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Niestety, obaj mężczyźni zmarli po przewiezieniu do szpitala. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Z kolei do ostatniego wypadku w Radomsku doszło we wtorek ok godz. 14:00.

– 20-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego cofając Oplem Astrą na parkingu jednego z supermarketów, potrącił pieszą 65-latkę z Radomska. W wyniku tego potrącenia kobieta doznała złamania nadgarstka. Mężczyzna zaprowadził poszkodowaną do swojego samochodu, po czym razem pojechali do szpitala – dodał podinspektor.

W 2018 roku na drogach powiatu radomszczańskiego doszło do 214 wypadków, w których zginęły 23 osoby. W większości wypadków brały udział samochody osobowe.

BNO