Debata pt. „Jaka polityka klimatyczna dla Polski?” w Gliwicach

Fundacja Instytut Globalizacji zaprasza na otwarte spotkanie dla mieszkańców Śląska poświęcone polityce wobec zmian klimatu. Debata pt. „Jaka polityka klimatyczna dla Polski?” odbędzie się w środę 12 grudnia w Centrum im. św. Jana Pawła II w Gliwicach o godz. 17.00.

W grudniu, już po raz trzeci w Polsce, a po raz pierwszy w Katowicach, odbędzie się doroczny Szczyt Klimatyczny Organizacji Narodów Zjednoczonych COP-24, poświęcony problemowi zmian klimatu i polityce wobec środowiska naturalnego.

Ponieważ w obradach mogą brać udział tylko politycy, urzędnicy, wyselekcjonowani eksperci i media, chcemy dać możliwość zapoznania się z problematyką wszystkim zainteresowanym. Dlatego zaprosiliśmy do Gliwic gości ze Stanów Zjednoczonych, dziennikarzy oraz przedstawicieli przemysłu oraz władz, aby na żywo móc dyskutować o tych ważnych problemach dla Polski i dla Śląska.

W spotkaniu wezmą udział m.in:

Craig Rucker – prezydent organizacji CFACT, Waszyngton, USA
Marc Morano – CFACT, były polityk Partii Republikańskiej i autor książek
red. Stanisław Michalkiewicz, Radio Maryja
dr Tomasz Teluk, prezes Instytut Globalizacji
prof. Jan Szyszko, były Minister Ochrony Środowiska (w trakcie potwierdzania)

W trakcie debaty uczestnicy usłyszą  dr. Walta Cunninghama, fizyka z NASA, astronautę, uczestnika misji Apollo 7, który skomentuje obecne badania naukowe nad problemem globalnego ocieplenia.

Więcej informacji: instytut@globalizacja.org, tel. 600 023 118

Instytut Globalizacji jest prywatnym instytutem spraw publicznych założonym w 2006 r. Organizacja prowadzi projekty edukacyjne, ewangelizacyjne, wydawnicze i charytatywne. W 2009 r. Instytut Globalizacji otrzymał Nagrodę Wolności Templetona w Waszyngtonie w dziedzinie „etyka i wartości”.

Centrum Edukacyjne im. św. Jana Pawła II jest miejscem edukacji i współpracy lokalnych środowisk Fundacji „Silesia Pro Europa”. Fundacja została powołana w 2008 r. przez Biskupa Diecezji Gliwickiej i prowadzi działalność kulturalną, edukacyjną i charytatywną.