Dofinansowanie na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Zawadzie

DSC_0231

Szkoła podstawowa w Zawadzie była ostatnim budynkiem oświatowym na terenie Gminy Żarki, który nie został poddany termomodernizacji. To zadanie jest już w trakcie realizacji, a ostatnie dni marca przyniosły jeszcze jedna dobrą wiadomość. Jest szansa na dofinansowanie tej inwestycji.
W ostatnim tygodniu marca na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ukazała się lista zadań kwalifikujących się do dofinansowania – ochrona atmosfery. Zakończono merytoryczną ocenę wniosków, które zostały złożone w ramach naboru w ubiegłym roku we wrześniu. Na liście zadań przewidzianych do dofinansowania znalazło się 237 zadań. Na drugim miejscu jest zadanie: Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Zawadzie z kwotą dotacji 168 513,00 zł i pożyczki 86460,00 zł.
Realizację inwestycji w Zawadzie Gmina Żarki rozpoczęła w ubiegłym roku.  Przed zimą wymieniono instalację c.o. wraz ze źródłem ciepła.
Do końca czerwca tego roku szkoła ma zostać ocieplona. Zostaną wymienione stare okna i drzwi. Dzięki tym wszystkim zabiegom spadną rachunki za gaz, a do atmosfery będzie się dostawać mniej zanieczyszczeń.

Tagged with