Mikołaj-Mikołajek w Poczesnej

Stowarzyszenie „Razem dla Wrzosowej”, sołtys Robert Gajecki, Rada Sołecka, radny – Marian Kołodziej oraz Wójt gminy Poczesna – Krzysztof Ujma po raz kolejny nie zawiedli miłośników świętego Mikołaja. Ponad 150 dzieci z ogromnym skupieniem oglądały przygotowana i wystawioną przez Stowarzyszenie bajkę pt: „Mikołaj-Mikołajek”, w której to Czarna Wiedźma zaczarowała świętego Mikołaja w małego Mikołajka. Zabawy i wzruszeń nie było końca.
Mikołaja trzeba więc było odczarować. Rycerz i Szamanka nie potrafili tego uczynić. Nie pomogły też zaklęcia Czarodzieja z widowni. Sprawą postanowiły zająć się dzieci razem ze Śnieżynką. Odniosły sukces. Mikołajek, stał się prawdziwym świętym Mikołajem. Dzięki temu mógł wręczyć dzieciom prezenty. Przybyli na spotkanie najmłodsi mieszkańcy sołectwa Wrzosowa dostały poduszki z ulubionymi zwierzakami. Będą przypominały o szacunku do zwierząt i znaczeniu prawdziwego przyjaciela.
Nie zapomniano także o istotnych dla nas wszystkich wartościach życia, życia w zdrowiu, bez nałogów, uzależnień. Zarówno dzieci jak i dorośli otrzymali także ołówki z herbem gminy i sentencją „miesiąc bez alkoholu”. Przekazana właściwa informacja, edukacja także podczas spotkań okolicznościowych, uświadamia nas o istocie zdrowia szeroko rozumianego w rodzinach.
Scenariusz i reżyseria sztuki – Monika Ślęzak. Stroje i dekoracje wykonali członkowie Stowarzyszenia „Razem dla Wrzosowej”.

źródło: www.poczesna.pl

Tagged with