Ewangelizacja i koncert uwielbienia w RaDOMsku

9 września był niedzielą ewangelizacji w parafiach Radomska.

Członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jana Chrzciciela Archidiecezji Częstochowskiej, na czele z przewodniczącym Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji, ks. Michałem Krawczykiem, głosili słowo Boże i dzielili się świadectwem życia w parafiach: św. Lamberta, NMP Królowej Polski, św. Marii Magdaleny, św. Rocha, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i Najświętszego Serca Pana Jezusa.

O inicjatywie opowiada ks. Michał Krawczyk. – To jest długofalowa ewangelizacja. Rozpoczęliśmy ją na pielgrzymce radomszczańskiej, która miała miejsce 24-25 sierpnia. Głosiliśmy wtedy Kerygmat, dzieliliśmy się świadectwami i zapraszaliśmy ludzi do zaangażowania się w dzieło ewangelizacji. Dzisiaj głosiliśmy słowo Boże w parafiach Radomska, dając przykład tego, że Ewangelia realizuje się tu i teraz. Dopełnieniem dnia była modlitwa uwielbienia.

Ks. Michała Krawczyka zapytaliśmy również, jak ludzie reagowali na ewangelizację, która miała miejsce na ulicach Radomska. – Reakcje były skrajnie różne, tak jak zawsze w trakcie głoszenia Ewangelii. Albo ktoś zupełnie nie był zainteresowany albo przeciwnie – bardzo cieszył się i obiecał swoje zaangażowanie. Wszystkim mówimy: „Odwagi, nie bójcie się!”

Zwieńczeniem całodniowego głoszenia Kerygmatu było spotkanie ewangelizacyjne i koncert uwielbienia.

Maciej Orman

foto: Szkoła Nowej Ewangelizacji