Fotorajd klasyków w Olsztynie

auto samochod zabytek

Miłośnicy zabytkowych pojazdów powinni zjawić się 12 i 13 września w Olsztynie. Częstochowski Ruch Klasyków po raz czwarty organizuje fotorajd, który zacznie się w sobotę o godzinie 12.00.

Rajd zrzesza sympatyków starszych, nowszych, ale przede wszystkim pięknych pojazdów. Uczestnicy już od dziewiątej rano w sobotę mają możliwość zapisania się w biurze przy olsztyńskim rynku. Trasa rajdu wynosi 166 km i dzieli się na dwa etapy. Pierwszy zakończy się w Pilicy, a drugi etap ruszy z tej miejscowości. Finał rajdu odbędzie się na parkingu marketu Auchan w Poczesnej, gdzie uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności podczas próby sprawnościowo-sportowej.

– Z zawodników, którzy już się zgłosili, to mamy, np. Rover Mini Moris z ’95 roku, ale jest też taka rozbieżność, że startuje u nas garbus z ’61 roku, więc ta rozbieżność jest dosyć szeroka – mówi Piotr Krzyżanowski z Częstochowskiego Ruchu Klasyków, zapytany o pojazdy, które pojawią się na rajdzie.

To idealna okazja do zabawy nie tylko dla kierowców, lecz również dla niezmotoryzowanych ludzi, przed którymi pojawi się szansa obejrzenia klasyków w niezwykłej jurajskiej scenerii.

DS