Konkurs KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Na stronie telewizji interaktywnej AgroNews pod adresem https://agronews.com.pl/ rozpoczął się internetowy konkurs KRUS “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. W konkursie można wybrać najlepsze gospodarstwo spośród wszystkich 16 zwycięzców wojewódzkich eliminacji sztandarowego konkursu prewencyjnego Kasy. Województwo śląskie reprezentuje w tym konkursie ferma drobiu Renaty Wiesner z Bieńkowic w gminie Krzyżanowice w powiecie raciborskim, która prowadzi w tym głosowaniu.

Renata Wiesner posiada gospodarstwo rolne o powierzchni 2 hektarów i 6 arów. W jej halach hodowlanych znajduje się w tej chwili 70 000 kurcząt. W ciągu roku jest w stanie wyhodować 6 rzutów kurcząt, po 70 tys. sztuk w jednym rzucie. Kurnik posiada monitoring oraz w pełni zautomatyzowany system karmienia, pojenia i utrzymania temperatury. Gospodarstwo jest certyfikowane normą ISO i dostosowane do wszelkich norm spełniających wymagane przepisy. Renata Wiesner korzystała również ze wsparcia ARiMR. Jak mówi: „Uwielbia swoją prace i nie zamieniłaby jej na żadną inną”.

Na wybrane gospodarstwo można głosować  do północy 12 września.

Konkurs KRUS promuje zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim brały osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą i ubezpieczone w KRUS. Przebiegał w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Do udziału w XVII edycji konkursu zgłoszono 1153 gospodarstw indywidualnych (o 66 gospodarstw więcej niż w roku ubiegłym).

Gospodarstwa 16 finalistów XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” wizytowała i oceniała powołana przez prezesa KRUS centralna komisja konkursowa. W ocenie komisji wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał: ład i porządek w obejściu, dobrze zaplanowane i utrzymane oraz oświetlone ciągi komunikacyjne, bardzo dobry stan techniczny maszyn i urządzeń, właściwie wyposażone warsztaty oraz dbałość o poszanowanie środowiska naturalnego.

Zwycięzca konkursu internetowego otrzyma voucher w kwocie 1000 zł na zakupy sprzętu przeciwpożarowego i odzieży ochronnej, statuetkę od prezes Telewizji Interaktywnej Agronews oraz voucher do spa dla dwóch osób. Nagrody zostaną wręczone 20 września podczas uroczystej gali konkursu, która odbędzie się w trakcie Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach k. Poznania.

źródło: informacja prasowa KRUS w Częstochowie