III Jurajskie Zawody Balonowe już dziś!

Po ubiegłorocznym sukcesie Balonowych Mistrzostw Polski, Komisja Balonowa przy Aeroklubie Polskim zdecydowała, że w tym roku gminy Janów i Olsztyn, zorganizują Puchar Polski w Lotach Balonami na Ogrzane Powietrze.

Impreza odbędzie w ramach III Jurajskich Zawodów Balonowych. Łącznie zaplanowano pięć lotów konkursowych. Pierwszy już dziś o godzinie 19 w Złotym Potoku, a kolejny piątkowego wczesnego poranka – dokładnie o godzinie 6 w Olsztynie.

– Jest to dyscyplina sportu niezwykle malownicza i widowiskowa, ale kapryśna, tzn. wymaga specjalnej pogody, dlatego starty odbywają się dość wcześnie rano i późnym popołudniem – mówi wójt gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

A tak atrakcyjne widoki zwiększają szanse na wyjątkowe fotografie, dlatego warto spróbować swojego szczęścia w konkursie na najlepsze zdjęcie. Balonowa impreza to oczywiście najważniejsze wydarzenie tego weekendu w regionie, ale… nie jedyne.

– Zarówno w Olsztynie, jak i w Janowie będą różnego rodzaju imprezy towarzyszące. U nas jest to IV Festiwal Sztuki i Wina. Mamy ponad 30 winnic, które już potwierdziły swoją obecność. Będą różnego rodzaju pokazy kulinarne i degustacje. Bardzo serdecznie zapraszamy żeby przejechać w tych dniach przez te dwie gminy i zobaczyć co proponujemy w tym roku – dodaje Tomasz Kucharski.

Zwieńczeniem imprezy będzie występ gwiazdy Festiwalu – zespołu Czesław Śpiewa. Początek koncertu w niedzielę o godzinie 19, oczywiście w Olsztynie.

KF / MD