Inaczej, ale aktywnie: GOKiS w Mykanowie

Fot. facebook.com/Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Mykanowie

Festiwal MykaRock, kameralne koncerty, spektakle teatralne oraz szereg zajęć warsztatowych – oto co w minionym roku stanowiło bardzo istotną część pracy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Mykanowie.

Obostrzenia związane z wystąpieniem pandemii koronawirusa sprawiły, że funkcjonowanie placówki należało mocno zweryfikować, a pracę dostosować do panujących warunków. Nie oznacza to jednak, że placówka jest całkowicie zamknięta.

– GOK funkcjonuje, staramy się kontynuować naszą działalność. Część zajęć jest prowadzona zdalnie, np. studio piosenki i nauka gry na gitarze. Pani z aerobiku regularnie podsyła nam filmiki, aby namówić mieszkańców do jakiegokolwiek ruchu – mówiła Adriana Moron, dyrektor GOKiS w Mykanowie.

Pierwsze dni od wprowadzenia obostrzeń nie były dla instytucji łatwe. Kadra placówki stara się jednak na bieżąco reagować na sytuację, aby w miarę możliwości spełniać swoje zadania. Jest inaczej, ale niekoniecznie gorzej.

– Brakuje mi kontaktu z uczniami. Dzięki temu mogę poznać ich gust i im pomóc. Mogę też o wiele więcej w kwestiach technicznych. Zaletą jednak tego jest, że nagranie, które wysyłam, dany uczeń może cały czas odtwarzać, ćwicząc razem ze mną – twierdził Marek Zyskowski, instruktor gry na gitarze.

Ważnym elementem w strukturach GOK-u jest biblioteka, która niestety (jeszcze przez jakiś czas) będzie musiała być zamknięta. Obecnie w Ośrodku Kultury trwają m.in. prace nad nową odsłoną strony placówki, która ma wyglądać nowocześnie i prezentować bogate treści wraz z multimediami, zawierającymi zarówno archiwalne, jak i obecne informacje.

BNO