IV Zlot Miłośniczek Mercedesów przejechał szlakiem słonecznej Jury

Piękne kobiety i nieprzeciętne samochody. To właśnie dzisiaj 24 sierpnia na rynku w Olsztynie można było podziwiać zabytkowe mercedesy, którymi przyjechały kobiety w ramach już IV Zlotu Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów.

W tym roku uczestniczki zlotu wybrały na swoją trasę malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej. O pomyśle zorganizowania takiego przedsięwzięcia opowiada Małgorzata Przebindowska, organizator zlotu oraz prezydent Klubu Zabytkowych Mercedesów:

– Wiele z nas jest członkami Klubu Zabytkowych Mercedesów, który został założony przez mężczyzn 20 lat temu. Wiele z nas jeździło na wszystkie zloty klubu jako żony, ale jesteśmy taką grupą, która lubi samodzielnie podejmować decyzje, wiele dziewczyn ma swoje firmy, są energiczne. Stąd wziął się pomysł, żeby zorganizować coś tylko dla kobiet.

W zlocie po raz pierwszy wzięły również udział kobiety z fabryki Mercedesa, które są zachwycone podróżą szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Mówi Natalia Pińczuk:

– Jesteśmy podekscytowane, bardzo nam się podoba towarzystwo, są piękne samochody i piękne kobiety. Jesteśmy z koleżanką z fabryki Mercedes z Jawora, która produkuje silniki do samochodów. Dlatego powoli staramy się tutaj zarazić tą pasją.

Wśród uczestniczek są również panie, które po raz kolejny przemierzają polskie drogi w ramach Zlotu Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów. Iwona Moraczewska i Joanna Markus zdradzają, co je skłoniło do wzięcia udziału w tych wyjątkowych podróżach oraz jak przebiega tegoroczna trasa:

– Do wzięcia udziału w zlocie skłoniła nas przede wszystkim miłość do Mercedesa. Podczas tegorocznego zlotu objeżdżamy wszystkie zamki w okolicy. Wczoraj byłyśmy w zamku w Bobolicach, a dzisiaj mamy kilka etapów: Woźniki, Ogrodzieniec — jedziemy po prostu trasą zamków.

Jedna z uczestniczek zdradza, jakie to jest uczucie jeździć zjawiskowymi zabytkowymi mercedesami:

– Uczestniczyłam już w kilkunastu zlotach, głównie mercedesowych. Jazda jest fantastyczna, po prostu się płynie, wszyscy podziwiają, mrugają światłami. To jest bardzo miłe.

Uczestniczki IV Zlotu Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów powitał na rynku w Olsztynie wójt gminy Tomasz Kucharski. Jutro 25 sierpnia uczestniczki zakończą tegoroczny zlot.

AK