Jechał 104 km/h w zabudowanym, zarobił 10 punktów

W miniony piątek policjanci z kłobuckiej drogówki po raz kolejny włączyli się w ogólnopolskie działania „NURD”. To kolejna akcja mająca poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc przede wszystkim pieszych i rowerzystów. 

W czasie akcji policjanci zatrzymali jeden dokument uprawniający do kierowania pojazdem. Kilkanaście minut przed godziną 19.00 w Kamyku na ul. Szkolnej stróże prawa zakończyli rajd kierowcy seata, który w terenie zabudowanym, w rejonie przejścia dla pieszych, jechał z prędkością 104 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że samochodem kierował mieszkaniec Działoszyna. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem, a na jego „konto” dopisano 10 punktów karnych. Zatrzymane prawo jazdy odzyska dopiero za 3 miesiące.

Łącznie w miniony piątek mundurowi ujawnili łącznie 30 wykroczenia z czego 29 zostało popełnionych przez kierowców łamiących przepisy w rejonie przejść dla pieszych, natomiast pozostałe 1 wykroczenie zostało popełnione przez pieszego przechodzącego przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

źródło: klobuck.slaska.policja.gov.pl