Jeden bilet – 12 województw

1 sierpnia ruszyła sprzedaż „Wspólnych biletów samorządowych”, które upoważniają do przejazdów we wszystkich pociągach przewoźników, których pracodawcy są zrzeszeni w Związku Samorządowym Pracodawców Kolejowych. Wśród nich znajdują się także Koleje Śląskie. Taki bilet kosztuje 38 zł i ważny jest 24 godziny. O inicjatywie mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik Kolei Śląskich:
– Wspólny bilet samorządowy to propozycja 8 przewoźników kolejowych: Kolei Mazowieckich, Warszawskiej Kolei Dojazdowej, Kolei Śląskich, Kolei Małopolskich, Arrivy, Kolei Wielkopolskiej, Kolei Dolnośląskiej i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Bilet upoważnia pasażerów do przejazdu na 62 liniach na terenie 12 województw.
Celem inicjatywy jest zachęcenie do wybierania kolei jako środka transportu:
– Od samego początku zależało nam na tym, aby cena takiego biletu była konkurencyjna dla innych spółek kolejowych, ale także dla innych środków transportu, m. in. transportu samochodowego. Nie jest to promocja, nie zakładamy na razie żadnej zmiany w cenie. W ten sposób chcemy zachęcić podróżujących do wybierania kolei, bo to jeden z najbezpieczniejszych środków transportu obok samolotów. Liczymy na to, że ta oferta spotka się z przychylnością ze strony pasażerów. – mówi Wawrzaszek.
Jest to pierwsze wspólne działanie Związku, ale na wdrożeniu go w życie się nie kończy:
– Mamy nadzieję, ze w najbliższym czasie będziemy mogli z dumą mówić o sukcesie naszej inicjatywy. Z pewnością będziemy też wsłuchiwać się w głosy podróżujących wyrażane m. in. na forach kolejowych i ewentualnie będziemy się starać o rozbudowanie tej oferty.
Bilety można kupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash oraz Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie kolejeslaskie.com

KN