Jest dofinansowanie na remont stadionu miejskiego w Myszkowie!

Konferencja prasowa z udziałem europoseł Jadwigi Wiśniewskiej fot. Radio Fiat

Wielka radość zapanowała wśród sympatyków Myszkowskiego Klubu Sportowego „Myszków”. Dzięki staraniom europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, Ministerstwo Sportu przyznało dotację na przebudowę miejskiego stadionu.

-Za miesiąc to boisko ma być gotowe. To wspaniała rzecz, ponieważ bez infrastruktury nie będziemy w stanie kształcić młodzieży na wysokim poziomie, a miasto Myszków będzie pozbawione niezwykle ważnego elementu, który jest istotny w procesie szkolenia młodzieży. – mówił podczas specjalnej konferencji prasowej Tadeusz Bartnik, prezes zarządu klubu.

W swojej przemowie podkreślił on także zasługi europoseł Wiśniewskiej w tej sprawie:

-Pani europoseł nie tylko przy tej inwestycji, ale przy wielu innych elementach funkcjonowania klubu zawsze przyjmowała nas z otwartym sercem i zawsze była gotowa wysłuchać naszych problemów. Mówię o tym również w pełni świadomie, ponieważ nie każdą pomoc zawsze uda się zrealizować. Ale dla społeczności lokalnej, stowarzyszeń, wszystkich działaczy jest to niezwykle ważne, aby ktoś chciał nas wysłuchać. W tym przypadku zrealizowało się to odpowiedzią pani europoseł i poparciem wniosku, który został złożony przez urząd miasta do Ministerstwa Sportu. Dzięki temu ogromna finansowo inwestycja na 2,6 mln zostanie w połowie sfinansowana ze środków Ministerstwa. 

Następnie głos zabrała Jadwiga Wiśniewska:

-Ja przede wszystkim cieszę się, że wspólnie udało nam się wspólnie pozyskać środki, które trafią do MKS Myszków. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, żeby sport w Myszkowie się rozwijał. Żeby ta młodzież i dzieci miały miejsce, w którym mogą się czuć bezpiecznie. W którym bezpiecznie mogą rozwijać swoje talenty. Rzeczywiście pozyskana kwota z programu „Sportowa Polska” jest wsparciem dla klubu, ale pośrednio również dla budżetu miasta.

Europoseł zwróciła się także do władz samorządowych:

– Chciałabym zaapelować, żeby znaczną część tej kwoty, która była wcześniej zadedykowana klubowi, przeznaczyć na wzbogacenie jego infrastruktury. Żeby te pieniądze tu u nich zostały, żeby młodzi ludzie mogli rozwijać swoje pasje.

W rozmowie z Radiem Fiat prezes Tadeusz Bartnik zdradził dalsze plany rozwoju infrastruktury myszkowskiego stadionu:

– Jako klub staramy się bardzo aktywnie działać na naszym rynku lokalnym. Poza tą inwestycją, która jest realizowana przez urząd miasta, jest w planach budowa budynku klubowego z zapleczem socjalnym. Projekt został wybrany do realizacji przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. Dodatkowo stadion będzie uzupełniony o korty tenisowe. Robimy wszystko, żeby stadion tętnił życiem, dawał pożytek społeczności lokalnej i rozwijał naszą młodzież.

Swoją radość z nowo powstającego obiektu sportowego wyraził także Leon Okraska, były burmistrz Myszkowa i prezes Myszkowskiego Klubu Sportowego „Myszków” w latach 2003-2005:

– To potężne boisko, nasza myszkowska Maracana. Pięknie wygląda. Dobrze, że zaangażowała się także pani europoseł, bo to świadczy o tym, że gdzieś tę przyszłość widzimy. To boisko może pomóc w rozwoju. Trzeba się tylko cieszyć.

MKS Myszków istnieje od 1947 roku.

JS