Kamyk na razie przegrywa bitwę o niepodległość

kamykZnamy już nieoficjalne wyniki wczorajszego (19.01) referendum w sprawie odłączenia gminy Kamyk od Kłobucka. Jak można było się spodziewać, mieszkańcy terenów wiejskich, w trosce o swoje interesy niemal w komplecie stawili się przy urnach. Niestety zainteresowanie referendum na terenach miejskich było znikome i nie udało nam się przekroczyć progu procentowego niezbędnego do ważności tego referendum – mówi Marek Mszyca, członek grupy inicjatywnej.

Mieszkańcy terenów wiejskich wzięli udział w referendum zagłosowała w liczbie 80 proc., z czego 77 proc. było za odłączeniem, należy to ocenić jako rewelacyjny wynik. Z kolei zaledwie 2 proc. frekwencja na terenach miejskich pokazuje, że miasto nie jest zainteresowane wsią. Można z tego wysnuć jeszcze dalej idący wniosek, że te referenda nie mają większego sensu, mimo umocowań prawnych – powiedział dla Katolickiego Radia FIAT Marek Mszyca.

Członkowie grupy inicjatywnej zapowiadają dalsze działania na drodze do odłączenia się od miejsko – wiejskiej gminy Kłobuck. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Mariusz Rajek