KolorLOVE Łazy dla Oliwiera

Jak co roku wszyscy aktywni sportowo i zarazem pełni optymizmu mieszkańcy Gminy Łazy zjadą na akcję KolorLOVE Łazy (19 sierpnia, Zalew Miejski Mitręga). W tym roku jednak w Łazach nie chodzi tylko o sport i posypywanie się na mecie kolorowym proszkiem holi. Tegoroczne KolorLOVE Łazy to także podsumowanie ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Korona dla Oliwiera”, która ma pomóc niepełnosprawnemu chłopcu w kupnie profesjonalnych protez i rehabilitacji.
Podczas imprezy w Łazach podsumujemy szeroko nagłośnioną w mediach akcję Tomka Świderskiego, który postanowił zdobyć Koronę Gór Polski i w ten sposób pomocy chłopczykowi – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy.
Podczas akcji KolorLOVE Łazy uczestnicy będą mogli przekazać datki na rzecz chłopca, zastąpią one wpisowe m.in. w zawodach rowerowych, biegowych i nordic walking.
A oprócz tego m.in. zlot samochodów tuningowych, pokaz pierwszej pomoc, dla chętnych motorówka WOPR Zawiercie, pokaz samoobrony dla kobiet, turniej boule, kąpiele w pianie, strzelectwo i łucznictwo. Najważniejsza jest jednak charytatywna licytacja, z której dochód zostanie przekazany oczywiście na rzecz Oliwiera. Będzie można wylicytować wejściówki, autografy, zaproszenia, vouchery, płyty, książki i inne cudowne rzeczy ufundowane przez darczyńców.
Przygotowano szereg atrakcji nad Zalewem Miejskim Mitręga, nie zabraknie także dobrego jedzenia i muzyki – wylicza Grzegorz Piłka. Zawody sportowe zakończy oczywiście kolorowy, optymistyczny akcent – proszek holi, którym na mecie obsypani zostaną wszyscy startujący. Ta popularna zabawa zaczerpnięta jest z indyjskiego Festiwalu Kolorów, gdzie wszyscy obsypują się kolorowym proszkiem.
Organizatorami imprezy są m.in. Urząd Miasta Łazy, Park Wodny Jura w Łazach, MOK Łazy.

19 SIERPNIA – ŁAZY, ZALEW MIEJSKI MITRĘGA

13: 00 Rejestracja uczestników
14: 00 Start grupy rowerzystów
14: 10 Start grupy biegaczy
14: 20 Start grupy nordic walking
15: 10 Kolorowe szaleństwo z proszkiem holi
15: 40 Charytatywna licytacja
16: 30 Atrakcje dla uczestników
17: 30 Koncert
18: 30 Zakończenie