Koncert Papieski w MDK Radomsko

W najbliższą niedzielę, 2 kwietnia, o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie się koncert słowno-muzyczny, przygotowany z okazji rocznicy śmierci Ojca Św. Jana Pawła II.

Koncert „Jan Paweł II – Pielgrzymki do świata”  złożony jest z utworów muzycznych, które towarzyszyły Papieżowi podczas Jego licznych pielgrzymek do różnych krajów, zarówno w czasie uroczystości oficjalnych, jak i kameralnych. Podczas spotkania publiczność usłyszy wybrane utwory z ponad 100 krajów, które ze względu na dużą różnorodność, także kulturową, należą do najbardziej atrakcyjnych. Są to m.in. utwory z Polski, Irlandii, Japonii, Korei, Filipin, Anglii, Francji, Niemiec, Włoch i wielu innych. Słowo wiążące zawiera ciekawostki z pielgrzymek Ojca Św. oraz cytaty z Jego poezji a także fragmenty listów – w tym sympatycznych listów dzieci piszących do Ojca Św. i wypowiedzi największych światowych polityków oraz ludzi kultury.

Występują: Natalia Czumak (bandura, śpiew) i Jerzy Czumak (akordeon). Prowadzenie: Katarzyna Tulik (absolwentka Papieskiej Akademii Teologicznej)

Sala kameralna MDK, wstęp 1 zł. Zapraszamy.