Konferencja „Trendy senior” w Radomsku

DSCF2914

„Trendy senior – twórczy i nowoczesny” – pod tym hasłem odbyła się dzisiaj, 22 października, konferencja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. W ramach spotkania przeprowadzono cykl wykładów poświęconym zdrowiu, nowinkom technicznym i finansom. Uczestnicy spotkania, w większości radomszczańscy seniorzy, dowiedzieli się m.in. jak na co dzień dbać o swój kręgosłup i stawy, jak obsługiwać smartphona, a przede wszystkim – jak zostać trendy seniorem.

Dr Eulalia Adasiewicz ze Społecznej Akademii Nauk w Łodzi przekonywała słuchaczy, że pomimo pewnych przeszkód związanych z wiekiem senioralnym, trendy może być każdy. Wystarczy czynnie uczestniczyć we wszelkich działaniach, przyswajać nową wiedzę i być otwartym na świat:

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/10/adasiewicz.mp3]

Czy starsze pokolenie radomszczan jest trendy? Zdaniem Ewy Kaczmarczyk, prezes ACE Uniwersytet Otwarty, radomszczańscy seniorzy są jak najbardziej nowocześni. Biorą udział w spotkaniach kulinarnych, na których poznają nowe smaki, korzystają z komputerów i z zainteresowaniem oddają się podróżom, również tym po świecie Internetu:

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/10/kaczmarczyk.mp3]

Konferencję zorganizowali: Radomszczański Uniwersytet III Wieku, ACE Uniwersytet Otwarty, Społeczna Akademia Nauk oraz Miasto Radomsko.