KSM łączy pokolenia

Kiedyś żyli wedle zawołania: Gotów. Chodzili na każde spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w archidiecezji częstochowskiej. Dziś mają rodziny, pracują zawodowo i poczuli pragnienie za tamtym czasem, kiedy beztrosko z ks. Andrzejem Przybylskim, dziś bp. nominatem, jeździli w góry i uwielbiali Boga za dar wspólnoty. Ta tęsknota skłoniła ich do organizacji wyjątkowego spotkania
– Chcemy spotkać się nie tylko w tak zwanym „starym składzie”, ale poszliśmy o krok dalej. Zapraszamy do udziału w naszym wydarzeniu obecnych ksmowiczów oraz naszych bliskich. Mamy nadzieję, że 9 września będzie nas jak najwięcej. Do współpracy zaprosiliśmy diecezjalnego asystenta ks. Andrzeja Witka i wierzymy, że on i młodzież dzisiaj zaangażowana w KSM również wyniosą wiele dobrego z tego wspólnego czasu – wyjaśnia Mariusz Budziński, jeden z koordynatorów spotkania.
Wszyscy, który łączy wspólnota Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaproszeni są do Bazyliki pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu. W programie zaplanowano m.in.: Mszę św., dzielenie świadectwem życia z Bogiem i wspólną agape. Ten ponadpokoleniowy Dzień Skupienia KSMu zaplanowano w godzinach 10-18.