Kto wygra Olimpiadę ZUS?

Do finału ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” przeszło 20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Finaliści zmierzą się w trzecim etapie Olimpiady już 26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie. Na laureatów Olimpiady czekają laptopy, czytniki ebooków, tablety, dodatkowe punkty rekrutacyjne na uczelniach, a nawet indeksy.
W Olimpiadzie organizowanej przez ZUS wzięło udział ponad 24 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do drugiego, wojewódzkiego etapu przeszło 942 uczniów z 314 szkół.
Do finału Olimpiady zakwalifikowało się 20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Najwięcej punktów zdobyły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej (24 punkty na
25 możliwych do zdobycia), Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu (22 punkty), Zespół Szkół Ekonomicznych im. J. Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim (22 punkty) oraz
I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Stargardzie (22 punkty). Finaliści zmierzą się w trzecim etapie już 26 kwietnia w centrali ZUS w Warszawie. Laureaci Olimpiady ZUS zdobędą atrakcyjne nagrody, m.in. laptopy, tablety, czytniki ebooków, dodatkowe punkty rekrutacyjne na uczelniach, a także indeksy.
– W tym roku odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie naszą Olimpiadą, aż 24 tysiące uczestników. Wiemy, że dla uczniów szansa zdobycia dodatkowych punktów w rekrutacji na studia i indeksów to istotna motywacja do nauki. Jesteśmy świadomi niewielkiej wiedzy ubezpieczeniowej nastolatków. Tym bardziej cieszymy się z tak dużej liczby uczestników. Zamierzamy dalej rozwijać nasz projekt edukacyjny Lekcje z ZUS i samą Olimpiadę. Dzięki tym inicjatywom młodzi Polacy zdobywają wiedzę, która jest niezbędna do świadomego uczestnictwa w rynku pracy, a tym samym ubezpieczenia się od różnych ryzyk życiowych– mówi Gertruda Uścińska, prezes ZUS.
Relację na żywo z finału Olimpiady w Warszawie będzie można śledzić na kanale ZUS na youtube.pl (www.youtube.com/user/ElektronicznyZUS).
Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” (wcześniej konkurs pod tą samą nazwą) jest elementem Lekcji z ZUS. To projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w czterech lekcjach. Celem zajęć jest przekazanie im praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce. Lekcje z ZUS mają kształtować świadomość ubezpieczeniową młodzieży i uczyć zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Patroni medialni Lekcji z ZUS: NOIZZ.pl i Magazyn Perspektywy.
Finaliści Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
1. Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu”
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle k/Noteci”
3. Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych im. XXIV Pułku Artylerii Pancernej w Chełmie
4. II Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp.
5. II Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim
6. Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie
7. LXIV Liceum Ogólnokształcące im. St. I. Witkiewicza w Warszawie
8. I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie
9. Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarneckiego w Nisku”
10. Zespół Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego-Hubala w Sokółce
11. I Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego w Słupsku
12. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej
13. II Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Starachowicach
14. Zespół Szkół nr 1 im. St. Staszica w Szczytnie
15. Zespół Szkół Ekonomicznych im. J. Gniazdowskiego w Ostrowie Wlkp.
16. I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Stargardzie
17. Zespół Szkół nr 3 w Dzierżoniowie im. Kombatantów RP
18. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu
19. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chorzowie
20. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie

Tagged with