Miał 200 działek amfetaminy

47-300984

Policjanci z Kłobucka zatrzymali 33-latka, który posiadał blisko 200 działek dilerskich amfetaminy i niemal 50 porcji marihuany. Zaopatrujący się u niego w narkotyki 31-latek również wpadł w ręce śledczych.

Kryminalni z Kłobucka zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop 33-letniego mieszkańca gminy Krzepice, który miał posiadać duże ilości substancji psychoaktywnych. Przypuszczenia śledczych potwierdziły się podczas przeszukania posesji mężczyzny. Stróże prawa znaleźli prawie 200 działek amfetaminy i niemal 50 porcji marihuany. Tego samego dnia kryminalni dotarli też do 31-latka, który posiadał narkotyki.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna zakupił je od zatrzymanego mieszkańca gminy Krzepice. 33-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi nawet dziesięcioletni pobyt w więzieniu. Na wniosek kłobuckich śledczych prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Drugi z podejrzanych odpowie za posiadanie środków psychotropowych, co jest zagrożone karą nawet 3 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.