Miał ponad trzy promile i kierował ciężarówką

Dzięki reakcji innego uczestnika ruchu, policjanci wieluńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 40-letni obywatel Ukrainy miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i kierował ciężarówką z naczepą. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

19 lutego 2019 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Osjaków w rejonie stacji paliw jedzie samochód ciężarowy wraz z naczepą, którego kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce od razu skierowano patrol wieluńskiej drogówki. Mundurowi kilka minut później zatrzymali do kontroli kierującego samochodem ciężarowym Mercedes. Okazał się nim być 40-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 40- latka i noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Na szczególne uznanie zasługuje reakcja zgłaszającego, który podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy powiadomił odpowiednie służby. Pamiętajmy, że jeśli nie reagujemy widząc łamanie prawa, to znaczy, że akceptujemy taki stan rzeczy, a tym samym godzimy się na możliwość wystąpienia skutków takich zachowań, niejednokrotnie niestety tragicznych.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

źródło: wielun.policja.gov.pl