Mokrzeskie molo po renowacji

2015-10-mokrzesz-molo-02

W miejscowości Mokrzesz w gminie Mstów odnowiono molo przy stawie na terenie rekreacyjnym. Dawno nie odnawiany pomost nie tylko wyglądał już nieestetycznie, ale i sprawiał zagrożenie dla korzystających z niego użytkowników.

Teren rekreacyjny w centrum Mokrzeszy, to działka komunalna, na której kilka lat temu powstała min. altana oraz stanął grill ogrodowy. Obok jest też efektowna studnia, która co prawda nie ma walorów użytkowych, wygląda za to naprawdę świetnie. Najważniejszym elementem terenu jest jednak staw, przy którym można miło spędzić czas, min. łowiąc ryby.
– Teren ten cieszy się sporą popularnością zwłaszcza latem, kiedy to wieczory są dłuższe i młodzież chętnie wtedy grilluje, nie tylko w weekendowe wieczory – mówi Łukasz Całusiński, radny z Mokrzeszy.
Utrzymanie terenu, czyli przede wszystkim koszenie trawy od wielu lat finansowane jest dzięki Funduszowi Sołeckiemu.
– Podobnie, jak w latach ubiegłych mieszkańcy Mokrzeszy zadecydowali na zebraniu sołeckim, że część budżetu gminy ma trafić właśnie na poprawę wizerunku tego naszego terenu rekreacyjnego – mówi Konrad Tyras, sołtys Mokrzeszy.
Nie remontowane od lat molo wzmocniono i pomalowano. Teraz bez problemu mogą korzystać z niego min. miejscowi wędkarze, którzy chętnie spędzają przy stawie wolny czas.