Nadleśnictwo Siewierz „Po stronie natury”

Sadzenie drzew4

13 września na terenie Nadleśnictwa Siewierz, w kompleksie leśnym znajdującym się na wysokości wsi Winowno,odbył się Piknik Ekologiczny. Do udziału w wydarzeniu została zaproszona lokalna społeczność, która pod okiem doświadczonych leśników miała okazję własnoręcznie posadzić drzewa. Akcję zorganizowano w ramach programu „Po stronie natury”, którego organizatorem jest Żywiec Zdrój S.A. wraz z partnerami – Fundacją Nasza Ziemia, Lasami Państwowymi nowym partnerem wspierającym – Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym.

Główną częścią Pikniku Ekologicznego było wspólne zasadzenie ponad 2 tysięcy drzew. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali pracownicy Żywiec Zdrój, którzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi mieli okazję spędzić czas na łonie natury. Jak przekonują organizatorzy, sadzenie i ochrona drzew są bardzo ważne nie tylko dla lokalnej społeczności, ale również dla wszystkich Polaków, dla których las jest dobrem narodowym. Dzisiaj posadziliśmy ponad 2 tys. sadzonek buka – wszystko po to, by przyszłe pokolenia miały dorodny las. Cieszymy się, że mieliśmy okazję gościć lokalną społeczność, ponieważ takie spotkania są bardzo ważne. Pokazują, jak istotne jest utrzymywanie trwałości lasu, jak trudno jest tego dokonać i jak dużo wysiłku wymaga ta praca. Dzięki takim działaniom, mamy nadzieję, że wszyscy ludzie, którzy odwiedzą las, będą go szanować– mówi Zastępca Nadleśniczego z Nadleśnictwa Siewierz, Mariusz Kowalski.

Piknik „Po stronie natury” miał miejsce na leśnej polanie, na terenie której uczestnicy mogli podziwiać różnorodność lokalnego krajobrazu i cieszyć się pięknem otaczającej przyrody. Na wszystkich gości Pikniku Ekologicznego czekało mnóstwo ekologicznych i kulturalnych atrakcji. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje siły w strefie strongman, biorąc udział w różnego rodzaju konkurencjach. Nie zapomniano również o najmłodszych, którzy podczas zajęć edukacyjnych mogli poznać wiele ekologicznych ciekawostek.Imprezę poprowadził aktor teatralny i filmowy – Stanisław Jaskułka.