Nocą do muzeów pociągami Kolei Śląskich

12 dodatkowych pociągów obsługujących 77 stacji w 40 miejscowościach na 5 liniach kolejowych. Tak przedstawia się w liczbach zaangażowanie Kolei Śląskich w transport w ramach Nocy Muzeów. Propozycja Kolei Śląskich z pewnością ułatwi wszystkim zainteresowanym dotarcie do wybranych miejsc.

– Dodatkowe okazjonalne pociągi Kolei Śląskich będą kursować w nocy z 20 na 21 maja między godziną 23.41, a 3.10. Dzięki nim mieszkańcy Częstochowy, Myszkowa, Zawiercia, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Sosnowca, Katowic, Chorzowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej, Zabrza, Gliwic, Tychów, Pszczyny, Czechowic-Dziedzic, Bielska-Białej, Bytomia, Tarnowskich Gór, Lublińca, Mikołowa, Orzesza, Rybnika i wielu innych miejscowości będą mogli dotrzeć do instytucji kulturalnych i skorzystać z ich wyjątkowej oferty – wylicza Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Warto zaznaczyć, że w wielu miejscowościach wydarzenia kulturalne odbywają się w tych godzinach, gdy jeszcze kursują pociągi z rozkładu jazdy. One też mogą więc pomóc w planowaniu dotarcia do wybranych instytucji kultury. W specjalnych pociągach na Noc Muzeów będzie obowiązywać taka sama taryfa jak w pociągach rozkładowych.

Z 20 na 21 maja wszystkie bilety okresowe będą honorowane. Ci, którzy wybiorą ofertę Nocy Muzeów w Katowicach, będą mogli zakupić bilety w jednej kasie od strony Placu Szewczyka, która będzie czynna całą noc.

AS