Okapy kuchenne i koniec z nieprzyjemnymi zapachami

Artykuł sponsorowany


Każdemu, kto spędza długie godziny w kuchni i przyjemność sprawia gotowanie, musi pomyśleć o zniwelowaniu przykrych i nieprzyjemnych zapachów powstających podczas przyrządzania potraw. Większość tych zapachów przenosi się do innych pomieszczeń, a tego pozwoli Ci uniknąć zamontowanie okapu kuchennego. Dodatkowo, podczas gotowania powstaje znaczna ilość pary wodnej, która niepotrzebnie osadza się na ściankach mebli i wnika w ściany mieszkania.

Większość okapów, dostępnych na rynku, radzi sobie w znakomity sposób z nagromadzoną parą jak i nieprzyjemnymi zapachami. Mogą one pracować w dwóch trybach: w trybie wyciągu lub w trybie pochłaniacza. Okap mający zadanie wyciągu, musi być podłączony do kanału wentylacyjnego lub posiadać wyprowadzenie na zewnątrz pomieszczenia, a pochłaniacz posiada wmontowane filtry węglowe, które niwelują przykre zapachy. Dodatkowo każdy z tych trybów posiada filtry przeciwtłuszczowe, najczęściej wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej. Materiał, z którego wykonane są filtry pozwala na swobodne wymontowanie i umycie w zmywarce, co w dużym stopniu ułatwia użytkowanie okapu i zachowanie jego elementów w czystości.

Oferta okapów ze strony producentów jest różnorodna, a wybór odpowiedniego modelu należy do Ciebie, koniecznie sprawdź różne oferty, najlepiej w jednym miejscu jak na https://7agd.pl/akpo/okapy. Oczywiście wybierzesz taki, który sprawdzi się w kuchni, a sprzęt spełni Twoje oczekiwania.

Przy wyborze okapu nie tylko wygląd ma istotne znaczenie. Praktycznie każdy model okapu posiada dodatkowe funkcje i warto się przed zakupem z nimi zapoznać. Szczególnym udogodnieniem podczas gotowania jest oświetlenie, które nie tylko pomaga podczas wykonywanych czynności, ale także wspomaga bezpieczeństwo. Niektóre posiadają tryb ruchowego włączania oświetlenia, co powoduje, że nie zawsze mając czyste ręce możemy tylko ruchem dłoni, bez dotyku, uruchomić tę funkcję.

Każda dodatkowa funkcja ułatwia życie w kuchni, ale też wiąże się ze wzrostem ceny. Jednak komfort pracy podczas codziennego przygotowywania posiłków jest wart każdej ceny. Taką dodatkowe opcje komfortu zapewnia dotykowe obsługiwanie urządzenia oraz automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa. Każdy sprzęt AGD, także okapy, posiada zabezpieczenie przed dziećmi, co daje poczucie większego bezpieczeństwa. Natomiast czujnik zabrudzenia filtrów będzie Cię informował o konieczności ich wymycia, a Ty nie musisz już tego sprawdzać. Dodatkowe funkcje to minutnik, timer, sensor pary czy wskaźnik ciepła resztkowego.

Podczas zakupu okapu warto również zwrócić uwagę na poziom generowanego hałasu, wszelkie potrzebne dane znajdziesz w serwisie 7agd.pl. Niektóre okapy mają to do siebie, że ich praca jest stosunkowo głośna i nie każdemu może się to podobać. Taki, który nie będzie przeszkadzał w pracy, powinien mieć oznakowanie poniżej 60 dB, a wówczas na pewno będziesz zadowolony.

W technicznych uwarunkowaniach okapu ważna jest także jego skala energooszczędności. Niskie zużycie energii nie będzie następstwem wysokich rachunków za eksploatacje okapu. Klasa A+ jest zatem najlepszym wyborem w przypadku dobrej jakości sprzętu. Jednym z ważnych parametrów okapu jest też wydajność i to od jego mocy zależy jakość powietrza w kuchni i szybkość usuwania niepotrzebnych zapachów.

Obok wszystkich technicznych uwarunkowań działania okapu istotna jest także jego estetyka. Bardzo popularne są te do zabudowy, które pozwalają na ukrycie i wkomponowanie w zestaw mebli kuchennych. W efekcie przyczyniają się do ozdoby kuchni, a w szafce zakrywającej górne przyłącze okapu można wiele schować ze sprzętu gospodarstwa domowego. Ciekawym rozwiązaniem jest też okap teleskopowy, gdzie podczas używania wyciągasz przedni panel. Te modele pięknie się komponują w kuchni, a to jaki model wybierzesz zależy od pomysłu na kuchnie i jej aranżacji.

Ponadto możesz wybrać spośród okapów przyściennych, skośnych, okrągłych, prostokątnych, blatowych czy sufitowych. Każde rozwiązanie jest ciekawe, zależy tylko od wymagań właściciela kuchni. Na pewno każdy w tym bogatym asortymencie znajdzie coś dla siebie.