Otwarto boisko w Zawadzie

boisko

W miniony piątek (12 września) oficjalnie oddano do użytku boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Zawadzie, w gminie Żarki. Jest to jedno z czterech boisk, które w tym roku Gmina zamierza wyremontować. Podobny obieky otwarto w czerwcu w Przybynowie, następne zostaną oddane do użytku w Jaworzniku i Kotowicach. Wraz z remontem boiska w Zawadzie przeprowadzono termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej. O inwestycjach mówi Burmistrz Żarek, Klemens Podlejski:

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/09/pod.mp3]

Oddane do użytku boisko wielofunkcyjne jest ważnym wydarzeniem przede wszystkim dla liczącej około 250 mieszkańców wsi Zawada. Mówi dyrektor tamtejszej Szkoły Podstawowej, Anna Wyporska:

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/09/dyr.mp3]

Każde z boisk jest wielofunkcyjne o wymiarach 22,0 m x 44,00 m, ogrodzone, wyposażone w piłkochwyty, atutem jest nawierzchnia ze sztucznej trawy. W ramach inwestycji montowane są: bramki do piłki ręcznej, kosze do koszykówki, słupki do siatkówki i tenisa ziemnego. Na boisku można również grać w piłkę nożną.

Gmina Żarki na boiska wyda łącznie 873.300,00 zł, z budżetu gminy 472.714,00 zł. Projekt uzyskał dofinasowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z Partnerstwa Północnej Jury w wysokości 400.586,00 zł. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe GRUMIX z Gminy Słupia, które wykonało już ponad 120 obiektów sportowych w różnych częściach województwa i kraju.

Paweł Kmiecik, fot: Katarzyna Kulińska-Pluta