Plenerowe studio Radia FIAT w Koziegłowach

Położone przy Drodze Krajowej nr 1, w powiecie myszkowskim, 29 km od Częstochowy. Koziegłowy – do tego malowniczego miasteczka 14 sierpnia zawitało plenerowe studio Radia FIAT.

Red. Jacek Jarawka rozmawiał z burmistrzem Koziegłów Jackiem Ślęczką, który przedstawił tę miejscowość i całą gminę jako wyjątkowe ze względu na ich mieszkańców i kultywowane tradycje, jako bardzo ekologiczną i usportowioną.

Na wyjątkowy Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z kopyta” do Gniazdowa, który odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia, zaprosiła Renata Garleja – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach.

Niedaleko Koziegłów, w Mzykach, znajduje się Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów. To miejsce szczególne, również w kontekście trwającej w archidiecezji częstochowskiej „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. Historię i charyzmat tego szczególnego sanktuarium przedstawił jego kustosz ks. Tomasz Nowak.

Kolejnym gościem plenerowego studia Radia FIAT w Koziegłowach był artysta, który może pochwalić się wielkim dorobkiem. Tadeusz Puszczewicz obchodził w 2012 r. 60-lecie pracy twórczej.

Plenerowe studio Radia FIAT odwiedził również Leonard Jagoda – pasjonat historii, autor książki „Koziegłowy i wolna wieś Gniazdów” oraz twórca galerii historycznej Barbórka w Koziegłowach.

Na koniec red. Jacek Jarawka rozmawiał z proboszczem parafii św. Marii Magdaleny w Koziegłowach ks. Robertem Nemsiem. Koniecznie trzeba odwiedzić tamtejszy zabytkowy kościół parafialny.

POSŁUCHAJ ROZMÓW JACKA JARAWKI

tekst: Maciej Orman

zdjęcia: Paweł Ruksza