Po podstawówce do seminarium?

Ci, którzy w tym roku szkolnym kończą szkołę podstawową bądź gimnazjum, już wkrótce staną przed ważnym życiowym wyborem – którą szkołę średnią wybrać. Do swojej oferty już przekonuje Niższe Seminarium Duchowne archidiecezji częstochowskiej, które przyjmie w tym roku łącznie nawet 40 chłopców – z założenia przyszłych kapłanów.

O tym jak ogromną rolę w Kościele pełni uczelnia, przekonuje rektor Niższego Seminarium Duchownego archidiecezji częstochowskiej.

– Jeżeli nie ma kapłanów, to nie ma eucharystii, a eucharystia jest źródłem i szczytem życia całego Kościoła, więc to jest element fundamentalny całej misji Kościoła – mówił dr Jerzy Bielecki.

To nie jest jednak też tak, że wstąpienie do Niższego Seminarium jest swego rodzaju deklaracją rozpoczęcia kapłańskiej drogi. To sprawdzenie siebie, a przy okazji skorzystanie z dobrej opieki i wysokiego poziomu nauczania.

– Nie musisz być księdzem! Czas w NSD to czas rozpoznawania swojego powołania. Możesz dziś myśleć, że będziesz księdzem, a potem gdy zobaczysz jak to wygląda, stwierdzisz ‚Ja się do tego nie nadaję’. I pójdziesz na inne studia – zaznaczał rektor.

Kandydaci do Niższego Seminarium Duchownego będą mogli składać dokumenty od 7 maja do 20 czerwca 2019 roku.

MD