Pociągiem na mecz

W związku ze zbliżającymi się meczami reprezentacji Polski w piłce nożnej, które rozegrane zostaną na Stadionie Śląskim 11 i 14 października, Koleje Śląskie przygotowały specjalna ofertę dla kibiców wybierających się na te spotkania.
– Z okazji meczy na Stadionie Śląskim organizujemy darmowe przejazdy dla kibiców oraz dodatkowe pociągi, które mają ułatwiać powrót ze spotkań – mówi Magdalena Iwańska z Kolei Ślaskich. – I 11 i 14 października będą to dwa dodatkowe pociągi. Jeden wyruszy w kierunku Gliwic, drugi w kierunku Dąbrowy Górniczej. Z naszej oferty kibice mogą korzystać przez cały dzień na całej linii obsługiwanej przez Koleje Śląskie. Jedyny wyjątek stanowi odcinek Chałupki – Bohumin. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy podczas kontroli zamiast biletu na przejazd okazać bilet na mecz lub akredytację meczową PZPN.
Dodatkowo składy pociągów rozkładowych kursujących w godzinach atrakcyjnych dla kibiców zostaną wzmocnione tak, by mogły pomieścić więcej pasażerów. Specjalne połączenia tramwajowe i autobusowe, dowożące kibiców pod Stadion Śląski uruchomi również przewoźnik miejski. Trasy komunikacji publicznej wyznaczone zostały tak, aby maksymalnie ułatwić kibicom przesiadkę pomiędzy pociągiem i tramwajem. Do tego celu przeznaczono stację Katowice i przystanek tramwajowy Katowice Dworzec PKP oraz stację Chorzów Batory i przystanek tramwajowy Chorzów Batory Dworzec PKP.

ZD