Radom: Szpital bez personelu, lekarze nie słuchają wojewody

Z 16 osób, skierowanych przez Wojewodę do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, do pracy stawiły się zaledwie cztery – trzy pielęgniarki i lekarz. W palcówce jest ponad 180 zakażonych koronawirusem. Brakuje rąk do pracy.

Obecnie powstaje specjalny, doraźny oddział, na który zostaną przeniesieni pacjenci z dodatnimi wynikami testów, ale problem pozostaje, bo – jak mówi Karolina Gajewska z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu – nie ma się kto nimi opiekować.

– Z grupy 16 osób, przekierowanych przez Wojewodę Mazowieckiego do pracy w naszym szpitalu, nie pojawił się nikt, poza 3 pielęgniarkami i 1 lekarzem. Obecnie na zwolnieniach lekarskich, opiece nad małym dzieckiem lub kwarantannach przebywa ponad 500 osób z całego szpitalnego personelu.

Decyzja o skierowaniu lekarza do konkretnego szpitala ma rygor natychmiastowej wykonalności przypomina Ewa Filipowicz, rzecznik Wojewody Mazowieckiego.

– W przypadku niezastosowania się do decyzji, wojewoda skieruje do placówki kolejnych lekarzy, ale jednocześnie w przypadku osób, które nie wypełniają nałożonych na nich obowiązków, kierowane będą wnioski do sądu o wymierzenie kary grzywny.

Wojewoda będzie też kierował wnioski do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

Źródło: IAR

Fot.: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content