Rusza piłkarska Klasa „B”

Finałowe odliczanie trwa. Do inauguracyjnej kolejki nowego sezonu piłkarskiej Klasy „B” okręgu częstochowskiego pozostało już naprawdę niewiele czasu. Zawodnicy, działacze i kibice Iskry Mokrzesz z niecierpliwością czekają na pierwszy gwizdek w rozgrywkach, po których oczekują bardzo wiele.

Start nowego sezonu zaplanowano na ostatni weekend sierpnia. W niedzielę, 26 sierpnia rozpocznie się rywalizacja w dwóch równoległych grupach Klasy „B”. W pierwszej z nich zagra 10 zespołów, w drugiej – 8. W porównaniu z poprzednimi sezonami, nowością jest wprowadzenie trzeciej rundy rozgrywek. Oznacza to zwiększenie liczby meczów. Wprowadzone nowinki mają zarówno plusy, jak i minusy. – Z jednej strony, ewentualne straty punktowe będzie kiedy nadrobić. Przy małej liczbie meczów nawet jedna porażka mocno ograniczała szanse włączenia się w rywalizację z zespołami, którym szło lepiej. Teraz będziemy mieć więcej okazji do zdobycia punktów – tłumaczy Łukasz Suliga, prezes Iskry Mokrzesz. – Z drugiej strony większa liczba meczów to także większa liczba wyjazdów, co oczywiście odbije się na klubowych budżetach. Iskra znalazła się w grupie I Klasy „B”okręgu częstochowskiego. Rywalizować jej przyjdzie z ekipami z Rzek Wielkich, Soborzyc, Nowej Wsi, Zawady, Widzowa, Lgoty Małej, Kłobucka oraz lokalnym rywalem – Białą Gwiazdą Krasice. W ostatnim czasie stawkę uzupełniła też Olimpia Truskolasy.
W pierwszym meczu sezonu drużyna z Mokrzeszy podejmie na własnym obiekcie Wartę Zawada, drużynę z gminy Kłomnice. Apetyty na zdobycie kompletu punktów są spore, a rozbudziły je zarówno przedsezonowe transfery, jak i wyniki osiągnięte przez Iskrę w rozegranych w wakacje meczach sparringowych.

Zestaw par I kolejki :
Grupa I
Metal Rzeki Wielkie – Start Soborzyce
Iskra Mokrzesz – Warta Zawada
Polonia Unia Widzów – Sparta Nowa Wieś
Biała Gwiazda Krasice – Płomień Lgota Mała
Znicz II Kłobuck – Olimpia II Truskolasy

Grupa II
Unia Masłońskie – Ajaks Częstochowa
MKS II Myszków – Lot Konopiska
KS Kotowice – Warta Myszków
Grom Poczesna – Orły Kusięta

Niedzielne spotkanie w Mokrzeszy, podobnie jak pozostałe mecze kolejki, rozpocznie się o godz. 17.00.