Samochodem z wypożyczalni na wakacje

Artykuł sponsorowany


Letni urlop to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w roku. Wakacyjne plany mogą mieć różną postać, ale coraz więcej osób decyduje się na wakacje własnym samochodem. Daje im to pełną niezależność i swobodę zmiany planów. Inaczej niż w przypadku wakacji z biurem podróży, gdzie wszystko jest z góry zaplanowane, oni sami mogą decydować o kierunku wyjazdu, długości postojów czy spontanicznych zmianach, powodowanych np. pogodą lub chęcią obejrzenia ciekawszych miejsc.

Samochód na wakacje – czy jesteś go pewien?

Jednym z problemów związanych z wakacjami samochodem, jest właśnie pojazd. Wybierając się w dłuższą podróż po kraju lub Europie, większość osób chce mieć pewność, że samochód ich nie zawiedzie. Nie zepsuje się w środku trasy, daleko od domu, narażając na kosztowne naprawy lub holowanie. Takie nieprzewidziane wypadki mogą odebrać całą radość z wyjazdu, mocno narażając przygotowany budżet. Jak tego uniknąć?

Przygotuj swoje auto do drogi

Im dłuższa droga do pokonania i starszy samochód, tym więcej uwagi należy mu poświęcić. Przygotowanie auta do podróży rozpoczynamy od spraw technicznych. Olej, płyn chłodzący, hamulcowy, sprawność układu kierowniczego i stan ogumienia. To najważniejsze elementy, decydujące o bezpieczeństwie podróży. Pamiętajmy również o komforcie wewnątrz pojazdu, szczególnie jeśli wybieramy się w cieplejsze zakątki Europy. Sprawna klimatyzacja to podstawa. Jeśli dawno nie była serwisowana, warto przed wyjazdem zapewnić jej odgrzybianie, próbę szczelności i ewentualne uzupełnienia czynnika chłodzącego.

Co jednak zrobić, kiedy mimo najszczerszych chęci, nie możemy zaufać naszemu samochodowi i wyruszyć nim w daleką podróż? Tak może się zdarzyć w przypadku mocno sfatygowanych pojazdów, które eksploatujemy lokalnie. Czy oznacza to pożegnanie z wakacjami, które były planowane od dłuższego czasu? Oczywiście że nie!

Auto z wypożyczalni samochodów

Krótkoterminowy wynajem samochodu z wypożyczalni www.ckcorp.pl to alternatywa dla podróży własnym pojazdem. Wypożyczalnie samochodów działają w niemal wszystkich dużych miastach w kraju. W swoim posiadaniu mają od kilkunastu do kilkudziesięciu samochodów różnych klas. odpowiednio wcześnie wykonana rezerwacja samochodu, pozwala wypożyczyć go z dużymi zniżkami, co czyni wyjazd jeszcze tańszym i bezpieczniejszym.

Dlaczego samochód z wypożyczalni to dobry wybór na wakacje?

Duży wybór – możesz wypożyczyć dokładnie taki samochód, jakie będzie dla Ciebie najwygodniejszy. Pamiętaj że wybierając się z rodziną na wakacje, potrzebujesz więcej miejsca w samochodzie. Konieczność zmieszczenia wszystkich walizek i dziecięcych zabawek, a także potrzeba komfortowej jazdy na dystansie wielu tysięcy kilometrów, może być zachętą do wypożyczenia samochodu w nadwoziu kombi, van lub suv. W wypożyczalni samochodów bez trudu znajdziesz takie auta.

Stan techniczny – wypożyczalnie samochodów dbają o swoje auta, zapewniając im regularne przeglądy i kompletny serwis. Najczęściej są to samochody nie starsze niż 3 lub 4 late, objęte gwarancją producenta. Wypożyczając takie auto, możesz być spokojny o jego stan techniczny i bez obawy wyruszyć nim w najdłuższą podróż.

Ubezpieczenie – auta z wypożyczalni samochodów posiadają pełną ochronę ubezpieczeniową w kraju i za granicą. Ubezpieczenie OC, AC, NNW, a także pakiet asisstance, ubezpieczenie bagażu, a nawet zielona karta, jeśli planujesz wakacje w krajach europejskich, nie należących do UE – np. Albanii. Za taką ochronę nie musisz dodatkowo płacić. W razie kolizji lub awarii, zostanie do Ciebie zadysponowana pomoc drogowa wraz z samochodem zastępczym.

Bogate wyposażenie – w daleką podróż dobrze się wybierać komfortowym samochodem z bogatym wyposażeniem. Takie udogodnienia jak dwu strefowa klimatyzacja automatyczna, kamera cofania, światła xenon, szyberdach, wbudowana nawigacja satelitarna czy tempomat lub automatyczna skrzynia biegów, to standard w większości samochodów klasy C wzwyż.

Jeżeli szukasz wygodnego, bezpiecznego i niezawodnego samochodu na wakacje, sprawdź ofertę wypożyczalni ckcorp.pl. Posiadamy bogatą ofertę samochodów osobowych wszystkich klas od A do E.