Śmiertelny wypadek w Srocku

Częstochowscy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek, 23 maja po godz. 15.00 na drodze powiatowej w Srocku. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący od strony Częstochowy kierowca suzuki grand vitara – 38-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego – z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka śmieciarką. Na skutek tego zdarzenia śmierć poniósł kierowca suzuki, a ranna pasażerka została przewieziona do szpitala. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił również 42-letni kierowca śmieciarki. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci przeprowadzili oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Droga była zablokowana w obu kierunkach.

Dokładne okoliczności tego wypadku są wyjaśniane przez śledczych z Częstochowy.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Z uwagi na panującą aurę warunki na drodze bywają trudne. Nadmierna prędkość i śliska nawierzchnia po opadach deszczu – to wszystko może doprowadzić do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

źródło: KMP w Częstochowie