Sobotnie atrakcje Dni Radomska 2018

Miniona sobota, 2 czerwca, upłynęła radomszczanom pod znakiem Dni Radomska 2018.

W Parku Solidarności przy ul. Armii Krajowej już od południa można było korzystać z imprezowych atrakcji, a tych było co niemiara… Zlot pojazdów zabytkowych stowarzyszenia „Weterani Szos”, Festiwal Smaków, czy pokazy Szkoły Tańca „Viva La Salsa” to tylko niektóre z nich.

Festiwal Smaków w tym roku przebiegał pod hasłem promocji różnorodnej, tradycyjnej i zdrowej żywności. Do kupienia były oscypki, sery korycińskie, miody, przetwory warzywne. Całość dopełnił kiermasz rękodzieła, strefa food trucków oraz handlowo-usługowe stoiska promocyjne i prezentacje organizacji pozarządowych.

Podczas Dni Radomska swój jubileusz 50-lecia obchodziło Miejskiego Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Z tej okazji pracownicy MPK przygotowali specjalne stoisko promocyjne. Można było obejrzeć zabytkowy autobus oraz przejechać się nowoczesnym autobusem, który niebawem na stałe znajdzie się w taborze radomszczańskiego MPK.

Na muzycznej scenie jako pierwsi zaprezentowali się artyści z Radomska. Z programem „Muzyczne Radomsko” wystąpili młodzi i niezwykle utalentowani podopieczni Violetty Ojrzyńskiej, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach. Na scenie pojawili się też finaliści programu „The Voice Kids” – Oliwia Kopiec i Michał Makowski oraz Maria Markiewicz, finalistka ósmej edycji popularnego show Must Be The Music. Podczas sobotniej imprezy swój jubileuszowy koncert zagrał też radomszczański zespół AFT-2. Muzykom na scenie towarzyszył jazzman Włodzimierz Knaś.

Wieczorem scena w Parku Solidarności zarezerwowana była dla zaproszonych gwiazd. Jako pierwsi licznie zgromadzoną publikę rozgrzali muzycy Łąki Łan, grający połączenie muzyki elektronicznej, rocka oraz funku. Na zakończenie sobotniej imprezy wystąpiła Kasia Stankiewicz z zespołem Varius Manx. A już jutro na scenie Kabaret Jurki, Grohman Orchestra i Kayah.