Specjalistyczna drabina w OSP Mstów

Jednostka OSP Mstów wzbogaciła się o samochód pożarniczy ze specjalistyczną drabiną (o maksymalnym wysięgu 30 metrów). Specjalistyczna drabina w jednostce zastąpiła podnośnik koszowy na samochodzie Star. Jest to już drugi samochód, który w niedługim czasie mstowscy strażacy kupili z środków własnych i przystosowali do służby.
Samochód specjalny pożarniczy z drabiną mechaniczną o maksymalnym wysięgu 30m to najnowszy nabytek, który pod koniec stycznia 2018r. trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej we Mstowie. Drabina na podwoziu Iveco Magirus do mstowskiej OSP trafiła z niemieckiej Straży Pożarnej.
Na wyposażeniu samochodu znajduje się kosz ratowniczy, mogący pomieścić 2 ratowników (przystosowany do montażu działka wodno-pianowego lub podestu pod nosze ratownicze).
Dodatkowo wyposażenie samochodu stanowi:
· armatura wodno – pianowa,
· podręczny sprzęt burzący (taki jak: młotki, siekiery, łomy),
· sprzęt do zabezpieczenia miejsca zdarzenia,
· pilarka spalinowa wraz z osprzętem,
· sprzęt kominiarski wraz z sitem kominowym, niezbędnym podczas pożarów sadzy w kominie.

– Cieszymy się że dzięki przychylności wielu osób możemy się rozwijać i nieść pomoc. Cywilizacja stawia przed nami coraz większe wymagania, a do ich pokonywania potrzebujemy coraz to nowszych umiejętności i wyposażenia. Dlatego staramy się podnosić wiedzę i umiejętności na licznych kursach i szkoleniach oraz zakupywać sprzęt specjalistyczny, również dzięki wsparciu władz gminy Mstów – powiedział Naczelnik OSP Mstów, Marcin Czapski.

źródło: UG Mstów