Sztafeta „RUN TO THANK FOR JPII” w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

run

W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” będą gościć uczestnicy sztafety „RUN TO THANK FOR JPII”. Grupa biegaczy z Brodnicy, Nowego Miasta Lubawskiego i innych miast tego regionu, pokona w 6 dni 2000 kilometrów, by zakończyć sztafetę w dniu uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II, na Placu Świętego Piotra.

RUN TO THANK FOR JPII to wyjątkowe, sportowe przedsięwzięcie, podjęte przez grupę pasjonatów biegania, by oddać hołd Janowi Pawłowi II. Aby uczcić pamięć wielkiego Polaka uczestnicy pokonają w sztafecie biegowej drogę z Brodnicy do Watykanu. Przed uczestnikami 2000 kilometrów, które mają zamiar przebyć w ciągu 6 dni. Tygodniowa trasa sztafety, z ziemi polskiej do włoskiej będzie przebiegać przez cztery kraje, a prowadzić m.in. przez następujące miasta: Częstochowę, Zwardoń, Bratysławę, Travisio, Ravenne, Asyż i Rzym. Każdy biegacz, codziennie będzie miał do przebiegnięcia około 15 kilometrów. Codziennie pokonają ok. 300 km.

Na trasie biegu znalazł się także Koszęcin, gdzie uczestnicy sztafety dotrą 20 kwietnia ok. godz. 20:00, gdzie spędzą noc, by następnego dnia ponownie wyruszyć w trasę. Sztafecie biegaczy będzie towarzyszyć sztafeta konna, zaprzyjaźnionych bractw rycerskich. Początek biegu w Wielką Sobotę, finał na Placu Świętego Piotra w Watykanie 27 kwietnia 2014 roku.