„Tak” dla rodziny – festyn w parafii w Ostrowach nad Okszą

„Chcemy zjednoczyć wspólnotę parafialną. To piękny widok, kiedy ludzie rozmawiają ze sobą, wymieniając się spojrzeniem i uśmiechem. Myślę, że to jest cudowny czas szczególnie dla dzieciaków” – powiedział w rozmowie z Radiem Fiat ks. Piotr Mizera, proboszcz Parafii Stygmatów Św. Franciszka z Asyżu w Ostrowach nad Okszą. W niedzielę 10 czerwca odbył się tam 10. festyn parafialny.

Ks. proboszcz wyraził wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy. Wyjaśnił, dlaczego tegoroczny festyn odbył się pod hasłem „TAK” dla rodziny:

– Cieszymy się, że już po raz dziesiąty organizujemy festyn. Jest to przede wszystkim zasługą Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii, a także mieszkańców Ostrów. W tym roku bawimy się pod hasłem „TAK” dla rodziny, ponieważ obecny czas jest dla niej niełatwy. Rodzina zajmuje również szczególne miejsce w Ewangelii. Jest priorytetem, a parafia to rodzina rodzin.

W przygotowanie i przebieg festynu aktywnie włączyła się Agnieszka, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w parafii w Ostrowach nad Okszą:

– Mam czterdziestu pomocników. Jesteśmy odpowiedzialni za całość imprezy. Muszę być mobilna. Witam zaproszonych gości, a moi podopieczni zajmują się loterią fantową.

Zdaniem przybyłych parafian festyn rodzinny to bardzo dobra inicjatywa:

– Bawimy się wyśmienicie. Dobrze, że takie imprezy są organizowane, bo jest to okazja do spotkania – mówią zgodnie Ula i Piotr. – Jest to ciekawa forma rozrywki. Lubię tu przychodzić i słuchać występów dzieci – dodaje Alicja.

Podczas festynu odbywały się liczne konkursy z nagrodami. Na scenie wystąpili młodsi i nieco bardziej doświadczeni lokalni artyści. Zainteresowaniem milusińskich cieszyły się mini rowery wodne. Chętni mogli sobie pomalować twarz i poszaleć na dmuchanym zamku. Dużą atrakcją był pokaz sprzętu strażackiego oraz losowanie głównej nagrody w loterii – kuponu na dowolnie wybraną wycieczkę. Nie zabrakło stoisk z hot-dogami, ciastami i napojami. Gwiazdą popołudnia był zespół Siewcy Lednicy.

MO