Tropem Wilczym…

3 marca w Myszkowie odbyła się kolejna edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych o nazwie „Tropem Wilczym”. Jest to największy bieg pamięci w Polsce, którzy odbywa się na terenie całego naszego kraju. W Myszkowie uczestnicy mieli do przebiegnięcia 2km trasy ułożonej w taki sposób, aby każdy mógł jej podołać. Patronat nad wydarzeniem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jadwiga Wiśniewska.

– Serce mi się raduje jak widzę, że wszystkie moje inicjatywy dążące do propagowania pamięci o Żołnierzach Wyklętych kończą się dużym sukcesem. Bardzo wielu ludzi przyszło tu dziś, aby swoim wysiłkiem uczcić ich pamięć. To bardzo ważne szczególnie dla najmłodszych, którzy mają okazję poznać kawałek historii naszego kraju. Widok tylu ludzi utwierdza mnie w przekonaniu, że warto takie wydarzenia organizować i będziemy to robić też w kolejnych latach – mówiła Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Wśród uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody ufundowane przez Jadwigę Wiśniewską m.in. wycieczki do Parlamentu Europejskiego, gry historyczne czy książki. Każdy z uczestników otrzymał też pamiątkową koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Niezłomnego, medal i odblask. Trasa biegu rozpoczynała się na ulicy Sikorskiego, a kończyła na obiekcie sportowym „Dotyk Jury”. Udział w biegu dla wszystkich uczestników był bezpłatny.