Usiłował zabić w Krzepicach

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Kłobuccy policjanci zatrzymali 28-latka, który zaatakował 34-letniego mieszkańca gminy Krzepice. Mężczyzna najpierw zagroził 34-latkowi pozbawieniem zdrowia i życia, a następnie rzucił w jego kierunku metalowym prętem, który przebił szybę i fotel posiadanego przez niego samochodu.

Mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku opisuje szczegóły całego zajścia.

– W czwartek 9 lipca dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Dankowicach Drugich doszło do napadu. Na miejsce skierowano policjantów, którzy ustalili, że 28-latek podczas rozmowy ze znanym mu osobiście 34-latkiem, zaczął się nagle agresywnie zachowywać i rzucać w swojego rozmówcę cegłami, grożąc mu przy tym pozbawieniem życia i zdrowia – relacjonuje mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz. – Pokrzywdzonemu mieszkańcowi gminy Krzepice udało się uciec i schronić się w samochodzie. To jednak nie zniechęciło napastnika, który chwycił za metalowy pręt i rzucił nim w kierunku 34-latka. Pręt przebił szybę i fotel kierowcy, na którym siedział mężczyzna. Na szczęście, dzięki natychmiastowej reakcji udało się mu uchylić przed ciosem i nie odnieść obrażeń. Agresor został zatrzymany przez interweniujących mundurowych.

Okazało się, że nie było to jedynie przewinienie podejrzanego.

– Śledczy w trakcie wykonywanych czynności, znaleźli u niego ponad 50 działek dilerskich metamfetaminy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa, gróźb karalnych, a także posiadania substancji psychotropowych w postaci metamfetaminy.

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

MSI