W Poniku zabawa trwa!

W poniedziałek 17 sierpnia zaczął się II turnus kolonii z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Podobnie jak w poprzednim, dzieci mogą liczyć na wiele atrakcji.

Na koloniach w ośrodku wypoczynkowym Caritas w Poniku k. Janowa przebywa 63 dzieci. O podopiecznych mówi kierownik kolonii, Marta Cierpiał:

Dzieci są w wieku od lat 5 do 16. Na szczęście mamy bardzo liczną kolonię i dzięki temu te grupy są dość dobrze dobrane wiekowo. Dzięki temu praca na koloniach przebiega w bardzo sprawny sposób.

Uczestnicy są na półmetku wypoczynku, który jest jednak bardzo aktywny. Co działo się do tej pory?

Byliśmy na Mszy św. w Janowie. Mamy tutaj najbliżej więc czasem spacerujemy. Przyjechały do nas dmuchańce, łódki i pontony. Korzystamy z atrakcji, które są na ośrodku, czyli ze zbiorników wodnych. Dzieci miały prezentację grup, odbył się także pokaz mody, podczas którego zaprezentowały genialne przebrania. Dodatkowo odbyły się szkolenia z KRUS-u, odwiedzili nas strażacy i policjanci – informuje Marta Cierpiał.

Dzieci czeka jeszcze wycieczka autokarowa do „Sabat Krajno” znajdującego się w Kielcach.

Jedziemy tam w piątek, żeby dzieciaki skorzystały z parku rozrywki. Stawiamy przede wszystkim na rozrywkę, a z Caritasem nie ma nudy. Mamy program wypełniony po brzegi – dodaje kierownik.

Turnus potrwa do 27 sierpnia.

KF

foto źródło: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej