W wieluńskim oknie życia uratowano dziecko

Do wieluńskiego okna życia trafił niemowlak. W oknie prowadzonym przez antoninki, czyli Zgromadzenie Sióstr Opieki Społecznej św. Antoniego Padewskiego w Wieluniu, dziecko pojawiło się w czwartek 28 czerwca.

Około godziny 20.40 usłyszałyśmy alarm, pojawił się on nie pierwszy raz. Zbiegłyśmy razem z s. Auxilianą i spotkałyśmy się na korytarzu. Otwieramy okno życia, w środku znaleźliśmy dziecko. Mówię „siostro, biegnij szybko dzwonić po pogotowie”. Akurat wtedy miałyśmy rekolekcje dla sióstr zakonnych w naszym zgromadzeniu, wszystkie siostry zbiegły się do pokoju, gdzie było dziecko. Było nas chyba 20 osób, każda z sióstr chciała zobaczyć niemowlaka, a dziecko – dziewczynka – było bardzo spokojne. Gdy przyszła nasza przełożona, s. Izabela, ochrzciłyśmy dziecko i nadałyśmy jej imię Antonina – mówi s. Barbara.

Okno życia w Wieluniu zostało poświęcone 25 marca 2010 roku przez abp. Stanisława Nowaka, ówczesnego metropolitę częstochowskiego. Siostry Antoninki w Wieluniu prowadzą również Niepubliczne Przedszkole Sióstr Antoninek im. Matki Założycielki Katarzyny Innocenty Rzadkiej. Zgromadzenie ma w Polsce dziesięć domów zakonnych i placówek oraz trzy we Włoszech.