„Wolność w Nas” – Festiwal Wolności w Łazach

Od przedszkolaków po seniorów, soliści oraz zespoły biorą udział w Festiwalu Wolności organizowanym w Łazach pod hasłem „Wolność w Nas”. Konkurs wokalny i plastyczny w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach zaplanowano na 12 października (eliminacje) i 14 października (finał). Powiatowy Festiwal Wolności w 100-lecie obchodów Niepodległości organizowany jest przez Stowarzyszenie „Kulturniak” w Łazach, MOK Łazy, UM Łazy przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Zawierciu – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy.
Festiwal składa się z dwóch części. Konkurs wokalny – w konkursie mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, a także osoby niezrzeszone działające na terenie powiatu zawierciańskiego. Dolna granica wieku uczestnika wynosi 5 lat. Festiwal składa się z dwóch etapów.
W pierwszym etapie biorą udział wszyscy uczestnicy, którzy spełniają wymagania formalne. W koncercie laureatów wezmą udział najlepsi uczestnicy przesłuchań wytypowani przez Jury. Przesłuchania uczestników odbędą się w piątek (12.10) w sali widowiskowej MOK w Łazach. Koncert laureatów odbędzie się w niedzielę (14.10) o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK w Łazach. Konkurs plastyczny – w konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu zawierciańskiego. Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone także 14 października, podczas Koncertu Laureatów Pieśni i Piosenki Patriotycznej, o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK w Łazach. Wyniki będą również zamieszczone na stronie internetowej www.moklazy.pl.