Wymusiła pierwszeństwo, więc wybił jej szybę i uszkodził drzwi

Policjanci z Łaz w powiecie zawierciańskim zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który wybił szybę w samochodzie, uszkodził drzwi i groził kierującej pozbawieniem życia. Powodem agresji nietrzeźwego pasażera skody było wymuszenie pierwszeństwa przez kierującą volkswagenem. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, 24-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło wczoraj po 12.00 w pobliżu miejscowości Ciągowice. Kierowca skody fabia zajechał drogę volkswagenowi zmuszając kierującą do zatrzymania. Pasażer skody wybiegł z pojazdu i wybił w jej samochodzie szybę. Następnie szarpiąc wygiął drzwi. Był bardzo agresywny i groził 40-letniej kobiecie pozbawieniem życia. W samochodzie siedział jej mąż i dwójka dzieci. Wezwani policjanci zatrzymali nietrzeźwego 24-latka w areszcie. Mężczyzna miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Straty zostały wstępnie wycenione na 1000 zł.

Kierowca skody wskazał, że kierująca volkswagenem wymusiła mu pierwszeństwo przejazdu na zwężeniu drogi. Aby uniknąć zderzenia musiał zatrzymać swój pojazd. Następnie zawrócił i zajechał drogę volkswagenowi.

Autorowi gróźb karalnych grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

źródło: zawiercie.slaska.policja.gov.pl